Anna Sewell adlı yazarın kaleme aldığı Siyah İnci kitabı hepinizin iç dünyasını etkileyecek türden bir kitap. Kitap okumayı seviyorsanız mutlaka Anna Sewell Siyah İnci adlı kitabı okumanızı tavsiye ederiz. Bu kitabı henüz okuma imkânı bulamamış okurlarımızı bilgilendirmek adına Anna Sewell Siyah İnci kitap özeti hakkında bilgi vermek istiyoruz.Anna Sewell bu kitabıyla ününe ün katmış durumda. Bu kitabın Türkçesi yerine ingilizcesini alıp okumanızı şiddetle tavsiye ederiz. Basit kelimelerin yer aldığı bu kitap ayrıca ingilizcenizinde gelişmesine yardımcı olacaktır.

Siyah İnci Geniş Kitap Özeti Anna Sewell


Güzel bir çiftlikte doğan Siyah İnci çok akıllı ve iyi huylu bir taydı. İyi kalpli sahipleri tarafından güzel bir ortamda büyütülen ve iyi bir eğitim verilen Siyah İnci kısa sürede büyüdü ve güzel bir at oldu. Siyah İnci, kaygısız bir çocukluk geçirmiştir. O günlerin tadını annesiyle birlikte yeşil otlaklarda koşturarak çıkarırdı. Ancak bir gün başkasına satıldı ve insanların hayvanlara karşı ne kadar kötü davranabileceğini öğrendi.

Kiralık at olarak, ata binmeyi hiç bilmeyen antrenmansız insanlara katlanmak; fayton ve yük atı olarak çok ağır yükler çekmek zorunda kaldı. Ama her seferinde karşısına atları her şeyden çok seven iyi kalpli insanlar da çıktı.

Anna Sewell Siyah inci

Anna Sewell

Aramızda siyah inci kitabını okumuş olanlar varsa kitaptan edinmiş olduğu bilgileri yorum yaparak tüm okurlarımızla paylaşabilirler.

6 yorum:

 1. niye bu kadar kısa

  YanıtlaSil
 2. çoooooooooooooooooooooooooooooook süper :)

  YanıtlaSil
 3. ya bu kitabın ana fikri nedir

  YanıtlaSil
 4. bu kitabın hepsini okudum şimdide özeti lazımdı çok yardımcı oldunuz çok teşekür ederim herkeze okumasını tercih ederim

  YanıtlaSil
 5. hilal kayğusız15 Mayıs 2013 08:18

  çokk güzel gerçekten süper yardımcı oldunuz sağolun varolun

  YanıtlaSil

 
Top