Kulak arkasında çıkan beze ve Kulak arkasında çıkan şişlik genel olarak kişilerin dara düşmesi sonucu yani psikolojik nedenlerden kaynaklanan bir hastalık türüdür. Kişi yaşamış olduğu sorunları kafasına takar ve çektiği sıkıntılar neticesinde kulak arkasında beze çıkar. Kulak arkasında çıkan şişliklerin en büyük nedeni budur.

Kulak arkasında çıkan şişliklerin bir diğer nedeni ise kapılan mikroplardır. Özellikle yıkandığımız suların pis olması ve bu pis suların kulağa kaçması neticesinden kulak arkasında beze çıkabilir.

Kulak arkasında çıkan bezeler kesinlikle sıkılmamalıdır. Bezeler sıkılırsa beze yuvası genişler ve kulak arkasındaki şişliğin boyutu artar. Kulak arkasında çıkan bezelerin tedavisinde antibiyotik ilaçlar kullanılmaktadır. Eğer sizlerde kulak arkasında çıkan bezelerden muzdaripseniz en kısa zaman içerisinde alanında uzman bir kulak doktoruna görününüz.

[caption id="attachment_888" align="alignnone" width="539"]Kulak Arkası Beze Kulak Arkası Beze[/caption]


Kulak arkasında çıkan beze hakkında aklınıza takılan soruları bizlere sorabilirsiniz.

3 yorum:

  1. hocam kulak mememde 6 ayda bir falan misket gibi bir şey çıkıyor dokununca agrı yapıyor ve kaşınıyor ne yapmam gerekiyor yardımcı oalbilirmsinz

    YanıtlaSil
  2. kulak memesindeki o zaman zaman çıkan bastırınca ağrı yapan bir çeşit çıban pislikten kaynaklanıyo genelde. Kulak arkasındaki bezelerse (sıkıldığında solucan gibi çıkan) yağ bezesi buda tenimizin fazla yağlı olmasından kaynaklanıyo kulak arkası vb. Bölgelerde tabaka oluşturuyo bunun çözümü sık sık dus aldığımızda vücudumuza yağlı ciltler için hazırlanmış ürünler kullanmak. Eğer bu bezeler gözle batan cinsten olurlarsa mutlaka bir doktora başvurunuz.

    YanıtlaSil
  3. Hocam kulağımın arkasında kafatasının üzerinde şişlik var .bu şişlik sert ve ağrı yok bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim . Bu şişlik yeni oldu herhalde çünkü yeni fark ettim .iyi akşamlar

    YanıtlaSil

 
Top